KONYA KULU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KULU´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Kulu´da 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
KULU´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

KULU´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Kulu´da 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

İlköğretim Haftası kutlama programı Kulu Alparslan İlkokulu´nda gerçekleşti.

2018-2019 eğitim öğretim sezonunun başladığı törene, Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serdar Sarıçoban, Siyasi Parti Başkanları, Kurum Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kulu Alparslan İlkokulu’nda düzenlenen tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra açılış konuşmasını Alparslan İlkokulu Müdürü Halil Koç yaptı. Koç konuşmasında, 2018-2019 eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu geçmesi temennisinde bulundu. Sınıf Öğretmeni Mesude Öz ise günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi.

Daha sonra Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan konuştu. Kaymakam Budan: " Hepiniz 2018-2019 eğitim öğretim yılının bu açılış programına hoşgeldiniz. Bugün hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize hemde velilerimizde tahiminimce çok güzel bir heyecan var. Okula yeni başlayan kardeşlerimiz, çocuklarımız aramızda. Tabi eğitim önemli ama biz eğitimi sadece kelime olarak anlıyoruz. İceriğinin pek farkında değiliz. Burda özellikle velilerimize hitap etmek istiyorum. Çocuklarımız bir heyecanla okula başlıyorlar ama bu çocukları bugünlere sizler getirdiniz. Belli zorluklarla, belli sıkıntılarla ve uykusuz gecelerde önce bu çocuklar dünyaya geldi. Dünyaya geldikten sonra bu yaşa kadar sizler getirdiniz. Şunu söylemek istiyorum herkes hata yapabilir. Bizler önce aynaya bakmalıyız, kendimize bakacağız. Karşınızdakinin hatasını görmek eleştirmek her zaman işin kolayı ama hiç kimse dört dörtlük değildir. Önce biz kendimiz dört dörtlük olmalıyız. Bunu için çabalamalıyız. Evladımızı hatasıyla, günahlarıyla kabul edeceğiz. Ama hiçbir zaman ve kesinlikle benim evladım yapmaz, benim oğlum yapmaz, benim kızım yapmaz demeyeceğiz. Hepimizin evladı yapar. Bunu kabul edeceğiz ki bu çocuklar önce ailelerine sonra devletimize milletimize hayırlı olsun. Öğretmek kolay, eğitmek zor. Bizlere büyük görevler düşüyor. Tekrardan yeni eğitim ve öğretim yılının hepimize hepinize hayırlı olmasını diliyorum. " dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Vatan, Bayrak ve Atatürk konulu gösteriler sunuldu. Program sonunda İstiklal Marşı´nı gür bir şekilde seslendiren Okul Öğrencisi Fatma Zehra Yıldırım büyük alkış aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 
KULU MEBBASIN

21-09-201821-09-2018

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kulu/KONYA - 332 641 23 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.