KONYA KULU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KULU´DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

KULU´DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

KULU´DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Kulu ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlama programları Atatürk Anıtı´na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Kulu Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, Şube Müdürü Serdar Sarıçoban, Siyasi Parti Başkanları, protokol üyeleri ile sivil ve askeri erkan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen törende ilk konuşmayı Kıbrıs Gazisi Vahdettin Yücel yaptı. Yücel konuşmasında, 45 yıl önce yaşanan Kıbrıs harekatına değinerek, Gaziler Gününü kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Jandarma Astsubay Çavuş Yasin Kartal yaptı. Kartal: “Hayatlarını feda etmeyi göze alarak gazilik onuruna erişen kahramanların Gaziler Gününü kutlamanın bir kez daha derin heyecanı içerisindeyiz. Herkes tarafından çok daha iyi bilinmelidir ki bu toprakların bir daha istila edilmesine asla müsamaha etmeyeceğiz. Kan dökülerek vatan olan bu topraklar, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türk milleti tarafından emanet olarak korunacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi 19 Eylül 1921´de geçmiş zaferler anısına Sakarya Meydan Muharebesinin Muzaffer Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiştir. 19 Eylül İstiklal ve Kore gazilerimizin, Kıbrıs ve 15 Temmuz gazilerimize sağlık ölenlere Allah´tan rahmet diliyorum." dedi.

Gaziler Günü daha sonra Kulu İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde öğrenciler tarafından hazırlanan etkinliklerle devam etti.

Tören, 15 Temmuz Gazisi Çetin Yıldız ve Kıbrıs Gazisi Vahdettin Yücel´e Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan ve Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız tarafından yapılan hediye takdimleri ile sona buldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 
KULU MEBBASIN

21-09-201821-09-2018

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kulu/KONYA - 332 641 23 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.