KONYA KULU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KULU’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Kulu´da 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri´ni Anma programı düzenlendi.
KULU’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

KULU’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Kulu´da 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri´ni Anma programı düzenlendi.

Kulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından Akıncı Üssü´nde şehit olan Hasan Yılmaz´´la ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı.

Programda 15 Temmuz Gazisi Çetin Yıldız bir konuşma yaptı. Yıldız konuşmasında: ‘’ 15 Temmuz kahramanlığının, değer ve önemini nacizane ben anlatamam kelimelerim yetmez. Ama hep Allah´a şükretmişimdir. O gecenin bende bir parçası oldum. Şehitlerimiz var Allah rahmet eylesin. Gazilerimize Allah şifa versin. Biliyorsunuz ki vatan giderse ümmetin ümidi biter. Mazlumun umudu biter. Mazlum ümmete zülmetmeye çalıştıkları 15 Temmuz´a Çanakkale ruhu diyorum ben. Sınamaya kalktılar ve kaybettiler. Allah´a şükür devletimiz milletimiz dimdik ayakta durdu. Ve Çanakkale ruhunun bitmediğini 15 Temmuz´da gördüler. Allah devletimizin, milletimizin ve bayrağımızın yardımcısı olsun. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize acil şifalar diliyorum.’’ dedi.

Program öğrenciler tarafından hazırlanan 15 Temmuz konulu skeçlerin sunulmasıyla son buldu.

Programa, Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Funda Durmuş, Serdar Sarıçoban, 15 Temmuz Gazisi Çetin Yıldız, kurum amirleri, siyasi parti başkanları, ilçedeki STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
KULU MEBBASIN

28-09-201828-09-2018

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kulu/KONYA - 332 641 23 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.