KONYA KULU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

2018-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

2018 YKS Programları ve Kontenjan Klavuzu yayımlandı.

 

ÖSYM tarafından 2018-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlanmıştır. Kılavuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2018-YKS tercih işlemleri, 7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM´nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59´da sona erecektir.Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ´Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü´ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM´nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.

 

link: http://www.osym.gov.tr/TR,15240/2018-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-kilavuzu.html

Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Caddesi No5 Kulu/KONYA - 332 641 23 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.